Ny blogger på Golf.dk

Thomas Søby blogger om caddielivet (Foto: Privat)

Printer venlig versionSend til en ven

Danske Thomas Søby vil fremover blogge på Golf.dk om livet som caddie på europatouren. 


Danske caddies på højeste niveau hører til sjældenhederne, men Golf.dk’s nyeste blogger Thomas Søby er en af de få, der har kastet sig ud i det specielle liv som tourcaddie.

Thomas Søby var for nogle år tilbage caddie for Anders Hansen, og efter en periode væk fra tourlivet har Thomas Søby igen valgt at satse på en karriere som caddie på europatouren. På Thomas Søbys blog vil du fremover kunne læse om hans oplevelser på touren, ligesom du naturligvis vil kunne kommentere blogindlæggene og stille spørgsmål til Thomas.  

Vi byder velkommen til Thomas Søby og håber I vil tage godt imod ham.

Du kan læse Thomas Søbys første blog lige her. God fornøjelse. 


Ingen kommentarer til "Ny blogger på Golf.dk"

Indsend kommentar

  • Web- og e-mail-adresser omdannes automatisk til links.
  • Tilladte HTML-tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <i> <b> <u> <embed> <div> <param> <object> <table> <tr> <td> <hr> <p> <br> <sub> <sup> <strike> <img>
  • Linjer og afsnit ombrydes automatisk.
Sikkerhed
Dette spørgsmål tester hvorvidt du er et menneske og forhindrer automatisk indsendelse af spam.
Svar på spørgsmålet
Der er dømt stjernetræf på Royal Golf i weekenden, når KidsAid Fonden byder velkommen til det årlige velgørenhedsarrangement GolfAid, hvor overskuddet går til syge og svage børn i Danmark.
I weekenden mødes nogle af landets største TV-, musik- og sportsstjerner på Royal Golf Center i København. Det sker, når KidsAid Fonden byder velkommen til det...

Tourspillernes Hemmeligheder: Rasmus Hjelm har et oplagt bud på en golfregel, som det kun kan gå for langsomt med at afskaffe. Læs her, hvilke ændringer tourspillerne helst så i golfspillet

Velkommen til Tourspillernes Hemmeligheder, hvor Golf.dk går tæt på nuværende og tidligere tourspilleres bedste, sjoveste og skøreste øjeblikke. Læs tourspillernes historier hver onsdag. Hvilke ændringer ville du helst se i golfspillet? Rasmus Hjelm: Puha, når man endelig får chancen for at nævne et par ting, så glemmer man dem med det samme.
Golfnyheder på din hjemmeside

Nu kan du få nyhederne fra Golf.dk på din egen hjemmeside. Hvis du har en hjemmeside og er vild med golf, så har Golf.dk et godt tilbud til dig.

Læs mere her

Fra gammelt til nyt

Golf er en udstyrssport, og der er ikke noget mere lækkert end at få skiftet det gamle udstyr ud med noget nyt. I Golf.dk’s auktionshal kan du sælge dit gamle udstyr og måske også gøre et kup.

Annoncer der betaler sig

Golf.dk er uden sammenligning det største golfsite i Danmark og din mulighed for at ramme en rigtig interessant målgruppe.

Læs mere her

DGU regelprøven er en del af begynderforløbet for de klubber, der har valgt at deres begyndere skal tage regelprøven online.

Er du allerede golfspiller, men har brug for at få afprøvet din viden om golf regler og etikette, så tag prøven, blot for sjov.

Tag regelprøven